.

Font Size

Profile

Cpanel
 • Zapraszamy na Dzień Otwarty Gimnazjum Nr 9 - 15 Kwietnia

 • Pożegnanie maturzystów - 2015

 • Dzień maturzysty 2015

 • II Mikołajkowy Turniej Siatkarski

 • WYMIANA SZKOLNA Z DESSAU- ROßLAU

 • Mała Panew 2014

 • Pożegnanie klas maturalnych 2014

 • Socrates Comenius w Polsce

 • Zapraszamy na Dzień Otwarty IV LO - 28 kwietnia

DGMN

W gliwickich szkołach realizowany jest projekt pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice - Zygmunta Frankiewicza oraz Rektora Politechniki Śląskiej - prof. dr inż. Andrzeja Karbownika „DNI GLIWICKICH MŁODYCH NAUKOWCÓW”. Adresatami przedsięwzięcia są przedszkolaki, uczniowie klas IV – VI gliwickich szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Koordynatorami projektu są: Gimnazjum Nr 3 w Gliwicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11 w Gliwicach oraz nasza szkoła - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1

 

Cele projektu to m.in. rozwijanie zainteresowań matematyką i naukami przyrodniczymi, doskonalenie umiejętności autoprezentacji, integracja środowiska, promocja osiągnięć szkół i placówek oświatowych oraz współpraca z Politechniką Śląską. Zaplanowane zostały następujące działania:

 1. 1.Laboratoria Małego Misia dla przedszkolaków
 2. 2.Naukowa Liga Szkół Podstawowych
 3. 3.Naukowa Liga Szkół Gimnazjalnych
 4. 4.Dzień gliwickich młodych naukowców na Politechnice Śląskiej.

Organizatorami Naukowej Ligii Szkół Podstawowych są: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 28 oraz nasza szkoła - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Liga Szkół Podstawowych obejmuje trzy konkursy - Międzyszkolny konkurs matematyczny, Międzyszkolny konkurs przyrodniczy, Międzyszkolny konkurs plastyczny na plakat, propagujący szkolne działania w ramach popularyzacji nauk matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs przyrodniczy, organizowany w naszej placówce, odbędzie się 6 lutego 2014.kolejnosc

Szkoły biorące udział w lidze, będą otrzymywały punkty do klasyfikacji końcowej za zajęcie miejsc od 1 – 6, a zespół, który uzyska największą ilość punktów w klasyfikacji końcowej, zdobędzie nagrodę główną – sprzęt multimedialny. Podsumowaniem projektu w roku szkolnym 2013/14 będzie Dzień Gliwickich Młodych Naukowców – impreza zorganizowana 14 lutego 2014 r. na Politechnice Śląskiej, podczas której będą też wręczone nagrody zwycięzcom konkursów oraz szkole, która uzyska najwyższą ilość punktów w klasyfikacji końcowej.

Odbył się już pierwszy konkurs - Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. Zorganizowała go w dniu 17 grudnia 2013 Szkoła Podstawowa Nr 28.Współzawidniczyło ze sobą aż 30 drużyn z gliwickich szkół podstawowych - łącznie 90 uczniów! Rywalizacja była zatem ogromna, jednak gra o zwycięstwo przebiegała w miłej, pełnej skupienia atmosferze. Choć wygrać mogli nieliczni, wszyscy zdobyli nowe doświadczenia, poznali się wzajemnie i ugoszczeni zostali drobnym poczęstunkiem.

Komisja konkursowa wyłoniła 6 najlepszych zespołów. Trzy pierwsze miejsca w zawodach matematycznych zdobyły: SP Nr 41, SP Nr 16 i SP Nr 9.

Gratulujemy i życzymy kolejnych laurów.

liczydlo                                                         tablica


Współpracujemy z:

  

  

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Nasza Szkoła

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1

IV Liceum Ogólnokształcące

Gimnazjum Nr 9